Przedszkole Samorządowe w Margoninie

  Przedszkole Samorządowe w Margoninieul. Poznańska 10, 64-830 Margonin

  Kontakt:

  Margonin - 67 28 46 113
  Lipiny - 67 28 35 313
  Próchnowo - 67 28 35 800
  Radwanki - 67 28 35 712

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Strona WWW: http://www.przedszkole.margonin.pl/
  BIP: http://przedszkolemargonin.biposwiata.pl/

  Od września 2003 roku, na mocy uchwały Rady Miasta i Gminy Margonin, gminne przedszkola wiejskie stały się oddziałami Przedszkola Samorządowego w Margoninie, którego siedziba znajduje się przy ulicy Poznańskiej 10, w Margoninie.

  Przedszkole Samorządowe liczy obecnie 11 oddziałów, w tym:

  1. 7 oddziałów w Margoninie,
  2. 1 oddział w Lipinach,
  3. 2 oddziały w Radwankach,
  4. 1 oddział w Próchnowie.

  Organem prowadzącym przedszkole jest Rada Miasta i Gminy Margonin, a organem nadzoru pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Poznaniu z Delegaturą w Pile.

  Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. W roku szkolnym 2016/2017 do Przedszkola Samorządowego w Margoninie zakwalifikowano 225 dzieci. Czas pobytu dzieci uwarunkowany jest potrzebami rodziców. Przedszkole czynne jest 9,5 godzin dziennie, tj. od 6:30do 16:00, w oddziałach zamiejscowych w Lipinach od 8:00 do 14:00, w Radwankach od 8:00 do 14:30 i w Próchnowie od 8:00 do 14:00 .

  Dzieci z przedszkola w Margoninie, Radwankach, Próchnowie i w Lipinach korzystają z wyżywienia. Dla zapewnienia realizacji programu i ogólnego, wszechstronnego rozwoju dzieci, posiadamy ogród przedszkolny z placem zabaw, sale zaopatrzone w sprzęt, przybory i pomoce.

  Kadra pedagogiczna liczy 22 kreatywnych, wrażliwych z wysoką kulturą osobistą nauczycieli. To zespół biorący udział w licznych kursach kwalifikacyjnych, doskonalących oraz metodycznych.

  W przedszkolu pracuje również 19 pracowników obsługi w tym: referent, intendentka, kucharka, 2 pomoce nauczyciela, 3 pomoce kuchenne, 9 wożonych oddziałowych i pan woźny. Personel przedszkola zapewnia profesjonalną opiekę, edukację i wychowanie dzieci.

  Ideą przewodnią pracy w naszym przedszkolu jest przede wszystkim poszanowanie godności dziecka, umiejętność współdziałania z dzieckiem, motywacja i zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb. Naszym zadaniem jest znalezienie drogi do każdego dziecka, pobudzanie jego zainteresowań i możliwości intelektualnych.Jesteśmy szczególnie zatroskani o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka powierzonego naszej opiece. Zapewniamy naszym wychowankom dobrą zabawę w gronie rówieśników, dbamy o jego wszechstronny rozwój i dobre samopoczucie.

  Przedszkole stara się być otwarte na środowisko, w którym funkcjonuje. Jest szeroko otwarte nie tylko dla dzieci, ale uwzględnia także potrzeby i oczekiwania rodziców.

  W przedszkolu prężnie działa Rada Rodziców, przy współudziale której organizowane są dla dzieci uroczystości, wycieczki, imprezy okolicznościowe, upominki świąteczne, dyplomy.

  Zależy nam na bardzo dobrym przygotowaniu dziecka do przyszłych obowiązków i zadań szkolnych, dlatego już od 3-latków podejmujemy działania, które mają dać dzieciom, dobry start w szkole. Absolwenci przedszkola są uczniami Szkoły Podstawowej w Margoninie, Lipinach i Radwankach.

  Ambicją naszą jest stałe poprawianie i polepszanie warunków placówki do bezpiecznego i radosnego przebywania w niej dzieci tak, by czuły się tutaj ważne oraz by lubiły "swoje przedszkole". Pragniemy kultywować i wzbogacać nasze tradycje oraz pielęgnować przyjazna atmosferę panującą w przedszkolu.

  W roku szkolnym 2013/2014 przedszkole uzyskało tytuł "Przedszkole w Ruchu" nadany przez Ministra Edukacji Narodowej za realizację działań na rzecz aktywności fizycznej.

  źródło: http://www.przedszkole.margonin.pl/index.php/o-nas