zdjęcie z uroczystości Złote gody

  25 września Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 10 par z terenu naszej gminy. W uroczystości wzięli udział również małżonkowie obchodzący w tym roku 25-lecie pożycia małżeńskiego, 55-lecie oraz Ci, którzy są razem już ponad 60 lat.

  Wspólną uroczystość rozpoczęto Mszą Św. w intencji Jubilatów w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Margoninie. Po uroczystej Mszy Św. goście udali się do restauracji KOMFORT, gdzie dostojnych Jubilatów przywitał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Piotr Żurawski. Medale za zgodność swojego pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swoich rodzin, parom obchodzącym swoje Złote Gody, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Margonin, Łukasz Malczewski gratulując im pięknego jubileuszu oraz życząc kolejnych rocznic przeżytych wspólnie w zdrowiu i miłości. Pamiątkowe listy gratulacyjne wręczał również Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy, Rafał Gimzicki. Nie mogło zabraknąć gratulacji, życzeń, kwiatów i drobnych podarunków. Miłym akcentem były wspólne fotografie z udziałem Jubilatów.

  Życzenia oraz gratulacje małżonkom w imieniu Burmistrza Janusza Piechockiego złożył Zastępca Burmistrza, Łukasz Malczewski, który wspominał, że Burmistrz Janusz Piechocki jest niezwykle poruszony gdy widzi, że tak liczna grupa małżonków utożsamia się z naszą gminą i bierze udział w uroczystościach.

  Gmina Margonin co roku zaprasza dostojnych Jubilatów, aby wspólnie świętować ich jubileusze. Pary te stanowią o bogactwie naszej gminy, o jej sile, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną.

  Jubilaci byli ze sobą w chwilach radości, smutku i w chorobie. Są przykładem do naśladowania dla swoich najbliższych, ale i dla kolejnych pokoleń młodszych stażem. Są wzorem, z którego warto czerpać przykład, by budować właściwe więzi rodzinne i społeczne.

  fot. Barbara Wicher


  Zobacz także