Król disco w Margoninie

    Ogromne zainteresowanie towarzyszyło Gali Disco Polo jaka odbyła się w sobotę i niedzielę 20 i 21 lipca na plaży w Margoninie.

    W sobotę publiczność mogła zobaczyć i posłuchać na scenie występu Czadomana znanego z przeboju „Ruda tańczy jak szalona” oraz Long & Junior wykonującego słynny przebój „Tańcz Tańcz Tańcz”. Sobotnie koncerty były jednak tylko rozgrzewką przed tym co miało nastąpić w niedziele. Koncert króla disco Zenka Martyniuka i zespołu Akcent przyciągnął na plaże ogromną liczbę osób, które na żywo chciały zobaczyć i wspólnie zaśpiewać największe przeboje zespołu Akcent i Zenka Martyniuka. Duże zainteresowanie plażowiczów wzbudziła popołudniowa próba artysty. Gdy Zenon Martyniuk pojawił się na scenie, w jej okolicy zbierały się grupy dzieci i dorosłych chcących zrobić wspólne zdjęcie. Wieczorny koncert na długo pozostanie w pamięci widzów. Grający jubileuszową trasę koncertową artysta wraz z zespołem udowodnił, że jest niekwestionowanym królem tego gatunku muzyki. Wrażenie robił band z perkusją i gitarami, co w połączeniu z najwyższej klasy nagłośnieniem budowało niesamowite emocje. Na plaży można było usłyszeć największe przeboje jak: „Przez twe oczy zielone”, „Granica”, „Przekorny los” i inne szlagiery. Trwający ponad godzinę koncert, wzbudził entuzjazm widzów, którzy gromko domagali się kolejnych bisów. Na zakończenie burmistrz Margonina Janusz Piechocki wraz z nieodłącznym uczestnikiem wszystkich gali disco w Polsce Józkiem Lupą wręczyli artyście upominek z okazji 30 lat działalności muzycznej.

    Gala disco jest kolejnym elementem w ramach szerokiej propozycji kulturalnej jaką oferuje mieszkańcom Gmina Margonin. Kolejne wydarzenia to koncert zespołu Tulia w trakcie dożynek 1 września oraz wspólne gotowanie z Magdą Gessler na rynku w Margoninie. Końcem września planowany jest także wielki koncert mistrza Krzysztofa Pendereckiego z orkiestrą i jego największe dzieła.

    UMiG Margonin / fot. Barbara Wicher


    Zobacz także