Kolejna inwestycja turystyczna zakończona

  Zakończyła się budowa 5 segmentów domków letniskowych przy plaży w Margoninie. Gminna spółka Margonin Invest pozyskała na ten cel dofinansowanie unijne.

  Dzięki temu zdewastowane domki, które wiele lat temu przekazane zostały gminie przez Komendę Wojewódzką Policji zyskały nowe oblicze. W 5 segmentach dostępnych będzie 20 miejsc noclegowych o wysokim standardzie. W każdym segmencie mogą zamieszkać po 4 osoby. Dla większej wygody można wykorzystać także poddasze. Domki będą wykorzystywane przede wszystkim jako miejsca noclegowe dla artystów uczestniczących w rozmaitych wydarzeniach artystycznych na terenie gminy, policjantów, którzy w okresie letnim z najdalszych zakątków Polski na prośbę gminy pełnią dodatkowe patrole na terenie miasta oraz zostaną udostępnione turystom odwiedzającym Margonin. Budowa domków wraz z zapleczem to kolejna w ostatnim czasie inwestycja w obszarze turystyki. W roku ubiegłym do użytku oddano rozbudowany, potężny kompleks zjeżdżalni wodnych, który cieszy się ogromną popularnością i przyciąga do Margonina tysiące turystów poszukujących wrażeń jakie zapewniają atrakcje wodne. Spółka Invest zamierza także w obszarze plaży zrealizować kolejną dużą inwestycje, która rozpocznie się niebawem. Także na ten cel udało się pozyskać dotacje unijną. Dzięki temu powstanie nowe kąpielisko po drugiej stronie jeziora naprzeciw obecnego kąpieliska oraz zakupione zostaną nowoczesne automatyczne toalety, które mają zwiększyć komfort wypoczywających. Nowy budynek zyskają także ratownicy pełniący w okresie letnim pracę na kąpielisku. Natomiast budowa domków jaka niedawno została zakończona sprawiła, że majątek gminy i jej spółek uległ zwieszeniu o kwotę 670 tyś zł, bo taka była całkowita wartość inwestycji, którą w połowie sfinansowały środki europejskie. Oferta domków dostępna będzie na stronach popularnych portali rezerwacyjnych oraz na stronie www.margoninsport pl, gdzie znajduje się kompleksowa oferta sportowa gminy.

  Inwestycja pn. "Budowa obiektu letniskowego w miejscowości Margonin", którego beneficjentem jest Margonin Invest Sp. z o.o., współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej. Na realizację operacji przyznano pomoc finansową w wysokości 258.026,00 zł w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

  Cel operacji:

  1. Utworzenie 3 miejsc pracy
  2. Zwiększenie bazy noclegowej o 20 miejsc noclegowych na terenie obszaru objętego LSR.

   

  fot. Krzysztof Maciejewski UMiG Margonin


  Zobacz także