Otwarcie Domu Dziecka w Studźcach

    Placówka opiekuńcza w Studźcach została oficjalnie otwarta. Fundatorem Domu Dziecka jest Fundacja Nasz Dom, którą założyli Gert Hemmerling i Alfons Hemmerling. Ten ostatni jest mieszkańcem naszej gminy. Fundacja jest związana z firmą Europol Meble i to już ponad 100. dom dziecka, który wybudowano z jej środków.

    W uroczystym otwarciu wziął udział m. in. burmistrz Margonina Janusz Piechocki. - Dziękuję za okazaną pomoc i za to, że w każdej sytuacji mogliśmy liczyć na burmistrza - zwrócił uwagę Alfons Hemmerling. Burmistrz przyjechał do dzieci z prezentem - stołem do tenisa stołowego, na którym rozegrał z jednym z chłopców mały pojedynek. W kameralnym, nowocześnie wyposażonym domu dziecka przebywa obecnie 14 dzieci, z czego część jest mieszkańcami naszej gminy.

    fot. Barbara Wicher


    Zobacz także