Zimowisko w gminie Mszana Dolna

  W dniach 28.01 – 3.02.2017 r. grupa młodzieży Zespołu Szkół w Margoninie pod opieką Macieja Nowaka, Jolanty Rajek i Patrycji Wyrwy przebywała na zimowisku w Lubomierzu. Ta malownicza wioska leży w gminie Mszana Dolna, z którą Gmina Margonin podpisała w 2015 r. umowę partnerską.

  Celem zimowiska była nauka i doskonalenie jazdy na nartach. Dla większości uczniów było to nie lada wyzwanie, ponieważ nigdy wcześniej nie jeździli na nartach. Na szczęście ich obawy okazały się płonne, wszyscy szybko połknęli bakcyla i już po dwóch dniach całkiem nieźle śmigali po stoku. Nauka jazdy sprawiała dzieciom wiele radości, nawet wtedy, gdy zjazd kończył się upadkiem.

  Uczniowie wraz z opiekunami zostali zakwaterowani w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa. W  szkole mieli do dyspozycji piękną, nowoczesną salę gimnastyczną. Chętnie z niej korzystali, grając w piłkę halową, siatkówkę lub tenisa stołowego. O właściwą dietę zadbały panie kucharki, przygotowując codziennie mnóstwo przepysznych dań. A na brak apetytu dzieci nie mogły narzekać, zwłaszcza po wielu godzinach spędzanych codziennie na świeżym powietrzu.

  Dodatkową atrakcją było popołudnie spędzone na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej. Zabawy i relaks w ciepłych wodach pomogły uczniom zregenerować siły po trzech dniach intensywnej nauki jazdy na nartach.

  Uczniowie mieli również okazję obejrzeć wspaniały występ zespołu regionalnego, działającego przy szkole. Dzieci, ubrane w tradycyjne góralskie stroje, zagrały i zaśpiewały kilka utworów, głownie góralskich kolęd. Nasza młodzież z podziwem obserwowała występ i nagrodziła go owacją na stojąco.

  W dniu wyjazdu organizatorzy mieli jeszcze jedną niespodziankę, a mianowicie zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce.

  Pobytowi w Lubomierzu towarzyszyła cały czas przepiękna, słoneczna pogoda. Wszystkie dzieci zdrowe i szczęśliwe wróciły do domów i chętnie powrócą do Lubomierza za rok.

  Za wspaniałą organizację wypoczynku, serdeczną atmosferę i niezwykłą opiekę, jaką pracownicy szkoły na czele z dyrektor panią Jadwigą Baran – Stożek, otoczyli uczestników zimowiska, opiekunowie wraz z uczniami pragną jeszcze raz serdecznie podziękować. Pobyt w Lubomierzu na długo pozostanie w pamięci.

  fot. i tekst Jolanta Rajek, ZS Margonin


  Zobacz także