Spółka rozliczyła projekt budowy domków letniskowych

  Spółka Margonin Invest Sp. z o. o. otrzymała już wszystkie środki z dofinansowania unijnego związanego z realizowaną inwestycją na terenie ośrodka wypoczynkowego w Margoninie.

  Inwestycja polegała na budowie 5 segmentów domków zlokalizowanych przy Jeziorze Margonińskim. Procesowi przebudowy poddano zniszczone domki wypoczynkowe należące wcześniej do gospodarstwa pomocniczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, które przekazane zostały Gminie Margonin.

  Spółka na realizację zadania pozyskała środki unijne w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze", w wysokości 258 026,00 zł. Łączna wartość projektu wyniosła: 578 813,99 zł. Dzięki powstałej inwestycji zwiększyła się liczba miejsc noclegowych na terenie gminy, a oferowany standard noclegów pozwala na przyjmowanie gości oczekujących od wypoczynku wyższego standardu świadczonych usług. W każdym z segmentów można zakwaterować do 4 osób. Każdy domek składa się z salonu z aneksem kuchennym wraz z łazienki oraz sypialni na piętrze. Kompleks jest monitorowany całodobowo.

  Warto wspomnieć, że to nie jedyny projekt z dofinansowaniem unijnym jaki realizują spółki. Polna Development Zakładu Usług Komunalnych w Margoninie Sp. z o. o. Sp. k. realizuje obecnie dwa projekty. Jeden polega na rozszerzeniu działalności poprzez zakup mobilnej sceny wraz z niezbędnym nagłośnieniem/techniką estradową, w ramach którego Spółka wnioskuje o dofinansowanie w wysokości 113 771,00 zł, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Kolejny realizowany projekt obejmuje zagospodarowanie terenu w rejonie wyciągu nart wodnych w Margoninie. W ramach tego zadania zakupiono nowoczesną toaletę miejską (automatyczna toaleta publiczna dwustanowiskowa: jedno stanowisko przystosowane dla osób niepełnosprawnych), a w najbliższym czasie ustawiony zostanie pawilon handlowy. Ostatnim etapem będzie przygotowanie terenu pod drugie kąpielisko. Projekt ten uzyskał dofinansowanie w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze". Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 128 2220,00 zł. Planowana całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 272 458,84 zł.

  fot. Barbara Wicher


  Zobacz także