Dopłaty bezpośrednie - termin wydłużony do 15 czerwca

  Burmistrz Miasta i Gminy Margonin informuje, że termin składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2018 r. został wydłużony.

  14 maja br. Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie upoważniające państwa członkowskie UE do przedłużenia w 2018 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności do 15 czerwca br. W tym samym dniu minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel podpisał krajowe rozporządzenie przedłużające termin składania wniosków obszarowych dla polskich rolników.

  Zgodnie z powyższym do dnia 15 czerwca 2018 r. rolnicy będą mogli składać wnioski o  płatności bezpośrednie jak i płatności obszarowe w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013 (tj. płatności rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych, ONW, zalesieniowych oraz rolnośrodowiskowych). Ponadto do 15 czerwca br. rolnicy będą również mogli dokonywać zmian we wniosku bez narażania się na sankcje.

  ARiMR zachęca jednak by nie zwlekać ze złożeniem wniosków i przypomina, że jeśli rolnik chce otrzymać należne mu dopłaty, musi w tym roku wypełnić wniosek o przyznanie dopłat za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju. Rolnicy, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku mogą także skorzystać z pomocy ekspertów z Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

  BP ARiMR Chodzież z/s w Margoninie


  Zobacz także