fot. Ewa Zamiara

  W listopadzie po raz ostatni spotkaliśmy się w Margoninie z podróżnikiem Robertem Maciągiem, który zabrał nas w podróż do Chin.

  Kraj ten przemierzał przez kilka miesięcy rowerem. Wrażeniami i odczuciami z tej podróży podzielił się z nami w Bibliotece. Swoją podróż po Chinach, i Azji Południowo-Wschodniej opisał w książce pt.: "Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę". National Geographic przyznał mu nagrodę Traveler za opisaną w niej podróż życia. "Przez pięć miesięcy pokonał rozległe tereny Chin, górzyste obszary Wietnamu, piaszczysto-błotniste drogi Kambodży i dżunglę Laosu. Dysponując dziennym budżetem w wysokości zaledwie 25 złotych. Przejechał 7 tysięcy kilometrów. Jego dietę stanowiły ryż, makaron, ale także gotowane węże i koniki polne. W czasie podróży zrobił prawie 2 000 zdjęć i poznał tereny dalekie od centrów turystycznych".

  Robert Maciąg – autor 6 książek podróżniczych i strony www.ku-sloncu.org oraz www.robbmaciag.pl Dwukrotny laureat nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Prowadzi warsztaty etnograficzne, współtworzy fundację Szkoły Na Końcu Świata oraz zabiera ludzi w świat – głównie do Iranu i Indii. Stały współpracownik magazynu KONTYNENTY”.

  Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Co jest za horyzontem? Rowerowe odkrywanie świata…" w Programie "Partnerstwo dla Książki".

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  Ewa Zamiara
  MGBP Margonin


  Zobacz także