logo MGBP Margonin

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 10.000,- zł na realizację zadania pod nazwą: Zabawy „językiem” w bibliotece w Programie Promocja Czytelnictwa.

  W ramach projektu chcemy umożliwić dzieciom udział w warsztatach literackich, bajkozofii a także w przedstawieniach obrazkowych kamishibai oraz w warsztatach kamishibai z tworzenia własnych historii obrazkowych. Formy te są nadal mało znane wśród naszych dzieci a dają bardzo duże możliwości w promowaniu wartościowej literatury i sięganiu po książkę. 

  Realizowany projekt obejmie swoim zasięgiem miasto i gminę Margonin, angażując młodsze dzieci uczęszczające do klas od I-III szkół podstawowych oraz starsze dzieci przedszkolne. Dzieci szkolne i przedszkolne będą brały udział w spotkaniach autorskich i warsztatach literackich oraz kamishibai, dostosowanych do swojego wieku.    

  W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie dla dzieci z klas I-III i starszych dzieci przedszkolnych 15 warsztatów kamishibai przez Panią Wandę Matras oraz  15 warsztatów literackich przez Panią Agnieszkę Frączek  autorkę książek dla dzieci.

  Trochę informacji o osobach zaproszonych do realizacji projektu:

  Wanda Matras, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu.

  Agnieszka Frączek, językoznawca, adiunkt w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w dziedzinie leksykologii i leksykografii. Jest autorką kilkudziesięciu prac z dziedziny językoznawstwa i poezji dziecięcej.

  Realizacja projektu rozpoczęła się  we wrześniu warsztatami kamishibai z Wandą Matras

  a w październiku Agnieszka Frączek przeprowadzi warsztaty literackie. Projekt trwać będzie

  do listopada 2019 roku.

   

  Ewa Zamiara
  MGBP Margonin


  Zobacz także