logo MGBP Margonin

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania "Co jest za horyzontem? Rowerowe odkrywanie świata…" w Programie "Partnerstwo dla Książki".

  Projekt zakłada przeprowadzenie spotkań autorskich oraz warsztatów etnograficznych z podróżnikami, którzy rowerem przemierzają świat. Bezpośrednimi odbiorcami projektu będą młodzi czytelnicy w wieku od 13 do 18 lat, dorośli i seniorzy. Realizowany projekt obejmie swoim zasięgiem miasto i gminę Margonin, angażując starsze dzieci uczęszczające do szkół podstawowych, OSiW  oraz osoby dorosłe i seniorów. Starsze dzieci szkolne będą uczestniczyć w spotkaniach z Piotrem Strzeżyszem, który zabierze je w wirtualną podróż do egzotycznych krajów oraz w warsztatach "etno" z Robertem Maciągiem. Podróżnicy z własnego doświadczenia opowiedzą o kulturach innych niż nasza, zachęcą do aktywnego spędzania  czasu  poprzez  jazdę  rowerem,  zaprezentują  napisane  przez siebie książki, zachęcą do czytania i sięgania po książki podróżnicze. Dorośli oraz seniorzy uczestniczyć będą w wirtualnych podróżach do Ameryki Północnej, Południowej, Afryki, Indii i nie tylko.

  Trochę informacji o osobach zaproszonych do realizacji projektu:

  Robert Maciąg – autor 6 książek podróżniczych i strony www.ku-sloncu.org oraz www.robbmaciag.pl

  Dwukrotny laureat nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Prowadzi warsztaty etnograficzne, współtworzy fundację Szkoły Na Końcu Świata oraz zabiera ludzi w świat – głównie do Iranu i Indii. Stały współpracownik magazynu KONTYNENTY”.

  Piotr Strzeżysz, polski  podróżnik, rowerem przemierzający świat, pisarz i fotograf, laureat Nagrody Kolosa w kategorii  Podróże (2014) i  Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera (2015),  autor książek i bloga On The Bike. Piotr Strzeżysz jest głównym bohaterem filmu Bartosza Liska Nie dojechać nigdy (2017).

  Realizacja projektu rozpocznie się  w maju warsztatami “etno” z Robertem Maciągiem a w czerwcu spotkania autorskie przeprowadzi Piotr Strzeżysz. Projekt trwać będzie do listopada 2019 roku.

  Ewa Zamiara

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury


  Zobacz także