Psim zaprzęgiem przez życie

  Zachęcamy do przyjścia na spotkanie z pierwszym Polakiem, który opisał swoje codzienne i podróżnicze życie przemierzane psim zaprzęgiem na Dalekiej Północy. Na spotkaniu obecna będzie suczka Henia, liderka zaprzęgu, czyli szefowa wszystkich psów w zaprzęgu. 

  “ Henia to weteranka 5 wypraw za koło polarne, choć ma dopiero 7 lat. Jest też terapeutką pracującą raz w miesiącu z dziećmi, pacjentami szpitala psychiatrycznego w Bydgoszczy. To bardzo szczególny zwierzak i niezwykle towarzyski oraz otwarty do każdego człowieka”.

  O książce...

  "23 kilometr" to publikacja jedyna w swoim rodzaju. Jeszcze żaden Polak, czy Polka nie opisała swojego codziennego i podróżniczego życia przemierzanego psim zaprzęgiem. W tej książce zabieram czytelników w mój świat. Świat Dalekiej Północy, wypraw i wielkich wyścigów psich zaprzęgów. Pokazuję w niej życie wypełnione pasją i miłością do natury i zwierząt. Z całą pewnością zaciekawi ona nie tylko miłośników psów, to opowieść znacznie szersza i dotycząca wielu aspektów życia”.

  Fragment książki:

  „Jazda psim zaprzęgiem to jeden z najlepszych sposobów obcowania z dziką przyrodą. Konkurować z nią może jedynie człowiek poruszający się pieszo, czy na nartach. Czuje on śnieg, lód, skałę, swoimi stopami. Jednak mamy nad nim przewagę, my mamy swoje stopy i cztery łapy każdego z psów, mamy swoją parę oczu i tyle par oczu jeszcze, ile w naszym zaprzęgu biegnie psów, tak samo mamy swój nos i wiele nosów psich. Jesteśmy człowiekiem i psami zarazem. Jednością, stadem, w którym każdy jest niezbędny. To bardzo pierwotne uczucie. Kiedy jeden z psów zobaczy renifera, czy ptaka, zobaczy go całe stado, także my. To właśnie stanowi magię psiego zaprzęgu”.

  Będzie możliwość zakupienia książki.

  Serdecznie zapraszamy!

  Ewa Zamiara, MGBP Margonin


  Zobacz także