Narodowe Czytanie 2018

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie do czytania fragmentów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, zaprosiła aktora teatralnego i filmowego Pana Zbigniewa Walerysia.

  Na czytaniu wśród słuchaczy nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Margonin Janusza Piechockiego jak i przedstawicieli Rady a także Proboszcza naszej parafii Rafała Wnuka.

  Czytanie "Przedwiośnia" było pierwszym wydarzeniem zorganizowanym przez naszą Bibliotekę

  w ramach projektu "100 lat niepodległej Polski", dofinansowanego przez Fundację PZU.

  Poprzez realizację tego wydarzenia chcieliśmy uczcić tak ważny dla Polski Jubileusz 100 – lecia odzyskania niepodległości. Na początku odczytaliśmy list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, skierowany do społeczeństwa polskiego a następnie słuchaliśmy czytanej przez Pana Walerysia lektury. Biblioteka dzięki swojemu uczestnictwu w tegorocznej akcji Narodowego Czytania, otrzymała z Kancelarii Prezydenta okolicznościową pieczęć. Mogliśmy na naszych egzemplarzach książki otrzymać pamiątkowy stempel.

  Fragmenty dzieła do odczytania oraz notkę o "Przedwiośniu" i Stefanie Żeromskim przygotowała Pani Teresa Łukasiewicz a nad nagłośnieniem czuwał Pan Robert Kłosowski.

  Dziękujemy wszystkim za wspólne uczczenie tak ważnej dla Polski rocznicy, poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu.

  Ewa Zamiara MGBP Margonin

  Projekt realizowany jest ze “środków Fundacji PZU’’/’’Partner Fundacja PZU’’

   


  Zobacz także