W związku z sytuacją epidemiologiczną apelujemy do Nas Wszystkich o ograniczenie do minimum jakiejkolwiek aktywności społecznej.

  Szanowni Mieszkańcy,

  w związku z sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi ograniczeniami wynikającymi z działań podejmowanych przez Ministra Zdrowia mającymi na celu minimalizowanie skutków rozprzestrzeniania się Koronawirusa (COVID-19) apeluję do Nas Wszystkich o ograniczenie do minimum jakiejkolwiek aktywności społecznej.

  To od nas samych zależy, czy podzielimy los naszych przyjaciół Włochów i Hiszpanów, czy też Polacy zdadzą egzamin z odpowiedzialności i uda się zmniejszyć skutki epidemii.

  Bardzo państwa proszę bądźmy ostrożni - nie wykorzystujmy dobrej pogody na:

  - wycieczki,

  - wyjazdy spa,

  - spotkania towarzyskie,

  - czy tak osławione wizyty w sklepach z materiałami budowlanymi.

  Place zabaw i boiska to także nie jest najlepsze miejsce aby spędzać czas z naszymi dziećmi. Odłóżmy zaplanowane wizyty:

  - do sklepów udawajmy się jak najrzadziej,

  - nie traktujmy często wolnego czasu jak wakacji i załatwiania w tym czasie spraw bieżących, które mogą zaczekać.

  Wszelkie płatności z tytułu opłat gminnych podatków, opłat za wodę i ścieki będą przesunięte, a za przekroczenia terminu nie będą naliczane odsetki.

  Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i swoich rodziców, babcie i dziadków. Często są to osoby w starszym wieku, których ewentualne zakażenie może wywołać ostrą reakcję organizmu i stan zagrażający życiu. To, że my możemy nie odczuwać dolegliwości, nie oznacza, że nie zarazimy osób starszych. Miejmy to na uwadze. Ponadto proszę, aby nie stygmatyzować osób objętych kwarantanną. Nie są to osoby chore, a jedynie osoby z grupy zwiększonego ryzyka z uwagi na rozmaite okoliczności. Ponadto fakt, że dana osoba wróciła z zagranicy nie oznacza, że została objęta kwarantanną. Jest wiele wyłączeń spośród tego wymogu, w tym te dotyczące kierowców tirów i busów w międzynarodowym transporcie towarów. Takich osób u nas nie brakuje. Jednak takie osoby powracające z zagranicy nie są objęte kwarantanną.

   

   

   

  Burmistrz

  Miasta i Gminy Margonin

  /-/ Janusz Piechocki

  Informujemy także, że Rybakówka pozostaje zamknięta do odwołania. Wstrzymuje się bezpośrednią sprzedaż kart wędkarskich. Możliwy jest zakup zdalny, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym, pod nr telefonu 665-297-607

   


  Zobacz także